28   Realizujemy projekt "uDOSTĘPniacze"...

Uczniowie klasy ósmej uczestniczą w projekcie „uDOSTĘPniacze”, którego celem jest uwrażliwienie i podniesienie świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Żeby poznać z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby niepełnosprawne grupa ósmoklasistów odwiedziła Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Sanoku. Natalia, Paulina, Martyna i Agnieszka spotkały się z panią dyrektor Dorotą Zoszak, która opowiedziała im o tym, na jakie bariery napotykają uczniowie jej szkoły w najbliższym środowisku. Dziewczynki miały możliwość zobaczenia specjalistycznych sal lekcyjnych (sali doświadczania świata, sali do integracji sensorycznej), mogły porozmawiać z nauczycielami o ich pracy i opiece nad uczniami. Spotkały się także z dziećmi, z którymi natychmiast nawiązały bliski serdeczny kontakt.

Jeszcze w trakcie wizyty w Ośrodku dziewczynki zdecydowały, że jeszcze tam wrócą i chętnie pomogą w organizacji zajęć, czy zabaw dla dzieci.

Niedziela  22.09.2019  ||    Dodała  Irena B.