33   Spotkanie z KULTURĄ w naszym mieście...

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem ks. Michałem Boba, w ostatnia niedzielę 22.09.2019r., mieli okazję uczestnictwa w niezwykły wydarzeniu kulturalnym, organizowanym przez nasze miasto – „XXIX FESTIWAL IM. ADAMA DIDURA”.

Dzięki przychylności Pani dyrektor Barbary Zdybek oraz życzliwości i uprzejmości Pana Waldemara Szybiaka, dyrektora SDK w Sanoku, nasz młodzież wzięła udziału w próbie przed spektaklem „Straszny Dwór” – opera w czterech aktach, w dwusetną rocznicę urodzin kompozytora - Stanisława Moniuszko. Przedstawiana była przez solistów, chór, balet i orkiestrę OPERY ŚLĄSKIEJ.

Dla młodzieży było to wyjątkowe przeżycie, kulturalne i estetyczne. Dało to tez możliwość zapoznania się z sylwetką i życiorysem Pana Adama Didura, który był jednym z najznakomitszych „basów” przełomu XIX i XX wieku. Urodzony w Woli Sękowej, w powiecie Sanockim.

Takie wydarzenia dają młodzieży wyjątkową możliwość spotkania z kulturą, sztuką, otwierają na wybitnych i zasłużonych ludzi Naszej małej Ojczyzny.

Czwartek  26.09.2019  ||    Dodał  ks. Michał B.