34   Międzynarodowy DZIEŃ KROPKI w Bibliotece Pedagogicznej w Sanoku...

W 2003 roku amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Książeczka szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników, a opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli. I tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach.

Inicjatywa ta ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, czy opiekunowie organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować.

Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent. Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu. Jest to ciekawa propozycja na zajęcia w szkole, świetlicy czy domu dla dzieci.

Sanocka Filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie przyłączyła się również do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Goszczący w Bibliotece uczniowie klasy Vb wzięli udział w quizach oraz zabawach interaktywnych. Dzięki rywalizacji , współpracy oraz pracy z tekstem „Małej  encyklopedii domowych potworów” autorstwa Stanislava Marijanowića, odnajdywały swoje mocne strony, a przede wszystkim dobrze się bawiły.

Podczas spotkania poznały również specyfikę pracy biblioteki pedagogicznej oraz nauczyły się wyszukiwać i wypożyczać książkę w systemie elektronicznym.

Uczniom w spotkaniu towarzyszyli nauczyciele – wychowawca p. Anna Fedyń i bibliotekarz p. Renata Handermander.

!!!  Dziękujemy bardzo pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku
za przeprowadzenie niezwykle interesujących zajęć. Do zobaczenia na następnym spotkaniu  !!!

Pątek  27.09.2019  ||    Dodały  Renata H. i Anna F.