35   "NIE ŚMIECIMY - SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY" - Sprzątanie Świata 2019...

Już po raz  26 w Polsce odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

„Sprzątanie świata – Polska” stanowi wspólną lekcję poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września dzieci wraz z dorosłymi wyruszają sprzątać tereny przyrodnicze.

Dlatego tez nasi uczniowie wraz z nauczycielami, pomimo niepewnej pogody ruszyli na „pomoc” naszej przyrodzie. Akcję rozpoczęliśmy od krótkiego apelu, na którym p. Anna Fedyń przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa zbiórki odpadów, idei całej akcji, a także zasadach segregacji odpadów.

Następnie dzieci pod opieką wychowawców i innych nauczycieli, wyposażeni w rękawice i worki przyłączyli się do tej szczytnej akcji.  Uczniowie klas IV-VIII zajęli się uporządkowaniem terenów znajdujących się  w okolicy  Przemyskiej i pobliskich osiedli.

Jak się okazało pogoda bardzo nam dopisała i pojawiło się słońce, dzięki czemu akcja przebiegła w radosnym i miłym nastroju. Dzieci bardzo aktywnie i z dużym entuzjazmem zbierały odpady, czego wynikiem była pokaźna sterta śmieci zebrana przez naszych uczniów.

Koordynatorami akcji w naszej szkole w klasach IV-VIII  były p. Anna Fedyń i p. Barbara Pajda - Skórka opiekunki Szkolnego Koła LOP.

Pątek  27.09.2019  ||    Dodała  Anna F.