KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


42   0,6 sekundy od MEDALU dla KACPRA - FINAŁ WOJEWÓDZKI w Lekkiej Atletyce...

STRONA GŁÓWNA

25 września, na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie odbyła się  Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/2020.

Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.

W części sportowej odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce z udziałem ponad 700 zawodników z 25 powiatów.

My najbardziej czekaliśmy na występ naszego ucznia – Kacpra Hnata. I jak przystało na mistrza Kacper dostarczył nam sporą dawkę emocji.

Pierwszy bieg na 100m. ukończył z wynikiem 12.77 s. co dało mu pierwsze miejsce w swojej serii i awans do ścisłego finału. Tam Kacper mierzył się m.in. z dwunastym zawodnikiem Mistrzostw Polski Młodzików w tej konkurencji. Bieg finałowy był nieco wolniejszy ze względu na pogodę, która tego dnia była fatalna – wiał mocno wiatr i padał deszcz  - co nie sprzyjało biciu rekordów. Kacper  w finale „wybiegał” 12.82 s. i z tym czasem uplasował się na 5 miejscu. Do podium zabrakło mu... zaledwie 0.6s... Było naprawdę blisko, aby nasz uczeń wyjeżdżał z Rzeszowa z medalem na szyi.

!!!  Dla nas Kacper i tak jest MISTRZEM  !!!

Opiekunem była p. Kamila Mika

 

      Wtorek  1.10.2019  ||    Dodała  Kamila M.