KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


43   "WIERSZE MOJEGO DZIECIŃSTWA" - 125 rocznica urodzin Juliana Tuwima...

STRONA GŁÓWNA

Po wizycie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku 13 września, z okazji 125 rocznicy urodzin Juliana Tuwima, w naszej szkole został przeprowadzony konkurs „Wiersze mojego dzieciństwa”.

W czasie zajęć bibliotecznych, koła teatralnego, zajęć świetlicowych oraz zajęć plastycznych uczniowie wysłuchali wierszy Juliana Tuwima i stworzyli ilustracje do nich.  Powstały przepiękne prace wykonane dowolnymi technikami, spośród których zostali wyłonieni zwycięzcy i wyróżnieni artyści.

Organizatorka konkursu p. Gertruda Lubieniecka - Jakiel bardzo dziękuje za współpracę paniom: Pelagii Bąk, Renacie Handermander, Ewie Mołek oraz Marzenie Sumara.

Tuwim obok Brzechwy to jeden z polskich poetów, którego wiersze uczą i bawią od najmłodszych lat. Tytuły takie jak „Lokomotywa”, „Okulary”, „Ptasie radio”, „Rzepka” czy „Kotek” same maluj obrazy w naszej wyobraźni, a rymy cisną się na usta.

Może czytanie przestało być dzisiaj modne, jednak pobudza dziecięcą wyobraźnie, więc nadal zachęcamy uczniów do czytania i korzystania z biblioteki wykorzystując jej zasoby, do inspiracji, przy rozwijaniu ich pasji i talentów.

 

      Środa  2.10.2019  ||    Dodała  Gertruda L. J.