KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


46   Ogólnopolska Akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA - 2019"...

STRONA GŁÓWNA

!!! „Sprzątanie Świata - Polska” = razem możemy więcej !!!

W dniu 27 września, uczniowie klas I-III, jak co roku, wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy - zmieniamy!”.

Jej główne przesłanie to ograniczenie produkcji odpadów, czyli nieśmiecenie, ich segregacja oraz recykling. Wyjście w teren poprzedził krótki apel na, którym została przypomniana idea akcji, jej główne cele, a także omówione zostały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zbierania śmieci.

Następnie, uczniowie pod opieką swoich wychowawców, zaopatrzeni w atrybuty sprzątających świat, czyli worki, jednorazowe rękawiczki, odpowiedni strój, udali się w teren. Uczniowie klas pierwszych porządkowali obejście wokół szkoły i boisko, zaś klasy: druga i trzecia zajęły się poboczem ulicy Przemyskiej i przylegających do niej uliczek osiedla Olchowce.

Wierzymy, że nasi uczniowie, uczestnicząc w takiej żywej lekcji ekologii i ochrony środowiska, będą wiedzieli, gdzie należy wyrzucać odpady i jak je segregować. Dzięki temu w przyszłości będą mogły żyć w czystym i nieskażonym środowisku.

Akcję koordynowało Szkolne Koło LOP.

 

      Środa  2.10.2019  ||    Dodała  Anna B.