51   Akademia z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej...

"Sześć długich zim, pięć długich lat,
szła światem wojna,
żłobiła ślad…"

Dnia 4 października w naszej szkole odbył się apel z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej i ataku ZSRR na Polskę.

Uczniowie w galowych strojach w uwadze i skupieniu wysłuchali wierszy i pieśni patriotycznych, wśród których nie zabrakło: "Białego krzyża", "Czerwonych maków", lirycznego wykonania piosenki "Warszawo ma", "Dziewczyny z granatem", "Bagnety na broń", czy "Ostatniego listu". Dowiedzieli się, jakie tragiczne dla Polski wydarzenia miały miejsce 1 i 17 września 1939 roku, wraz z prowadzącymi: Olą i Jakubem prześledzili wojenne losy Polaków, aż do zakończenia działań i podpisania kapitulacji.

MINUTĄ CISZY oddali hołd wszystkim ofiarom wojny, walczącym i poległym, dzięki którym dziś żyjemy w wolnej Polsce.

Ta nietypowa lekcja historii uświadomiła dzieciom i młodzieży okrucieństwo wojny, aby mogły powtórzyć z przekonaniem słowa naszego patrona - św. Jana Pawła II:

„Nie wolno nikomu przejść obojętnie wobec tragedii II wojny światowej.
Niech pamięć o tamtych latach, nieludzkim cierpieniu, dzisiaj
i w przyszłości będzie przestrogą przed zgubnymi ideologiami…”

Sobota  5.10.2019  ||    Dodała  Zdzisława J.