56   Światowy Dzień TABLICZKI MNOŻENIA 2019...

W dniu 4 października obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

Hasło które towarzyszyło temu wydarzeniu brzmiało: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”.

W każdej klasie na lekcjach matematyki uczniowie uczestniczyli w zawodach i konkursach. Rywalizacja przebiegała indywidualnie i drużynowo. Uczniowie tworzyli specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały podczas krótkich egzaminów „tabliczkową wiedzę” dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz starszych kolegów.

Również w trakcie przerw uczniowie chętnie sprawdzali poziom swojej wiedzy w konkursach, np. rozwiązując zagadki z tabliczki mnożenia podczas skoków na skakance i przy Komisjach Egzaminacyjnych.

!!!  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy osobom,
które pozytywnie zdały egzamin z tabliczki mnożenia i otrzymały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Przebieg akcji w naszej szkole koordynowały panie: Ewa Zagórska i Sabina Silarska  !!!

Wtorek  8.10.2019  ||    Dodała  Sabina S.