KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


57   Dziękujemy ZARZĄDOWI Galerii Sanok...

STRONA GŁÓWNA

W ramach programu „UDOSTĘPniacze” uczniowie naszej szkoły spotkali się z p. Zbigniewem Brają - członkiem ZARZĄDU Galerii Sanok, któremu przedstawili zasady programu oraz prośbę dotyczącą wprowadzenie tzw. „NIEBIESKICH GODZIN”.

„Niebieskie godziny” to w galeriach handlowych i w sklepach wielko-powierzchniowych czas kiedy wyciszana jest muzyka. Ma to pomóc w robieniu zakupów, rodzinom z dziećmi cierpiącymi na nadwrażliwość słuchową. Bardzo często autystyczne dzieci nie są w stanie tolerować nawet normalnych dźwięków w środowisku – codziennych odgłosów z otoczenia, zwykłej rozmowy, czy nawet cichej muzyki. Dźwięki te mogą sprawiać im wręcz fizyczny ból. Dlatego też często problemem dla rodzin dzieci autystycznych jest zrobienie zwykłych zakupów. Różnorakie dźwięki i muzyka np. w galeriach handlowych sprawia, że dzieci są rozdrażnione i czują znaczny dyskomfort.
Pan Zbigniew Braja przyjął nas bardzo serdecznie i z zainteresowaniem wysłuchał naszej propozycji. Kilkanaście dni późnij otrzymaliśmy od zarządu spółki Galeria Sanok, oficjalny list, w którym poinformowani nas, że podjęto decyzję o wprowadzeniu tzw. „niebieskich godzin” (od godziny 16:00 do 18:00) w dniach:

--- 26 października 2019,
--- 30 listopada 2019,
--- 28 grudnia 2019,

!!!  W imieniu nauczycieli i uczniów bardzo serdecznie dziękujemy Panu Zbigniewowi Braji i Zarządowi Galerii Sanok
za pomoc w realizacji naszego projektu  !!!

!!!  Dziękujemy za wysłuchanie nas i tak poważne potraktowanie naszej prośby.
Dzięki Państwu, uczniowie mają poczucie, że ich działania mają sens i przynoszą wymierne skutki !!!

!!!  Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie osób niepełnosprawnych  !!!

Projekt realizują uczennice z klasy 8a:  Agnieszka Wasylew, Paulina Janik, Martyna Łapiszczak, Natalia Jagniszczak, a opiekę nad uczennicami sprawuje p. Irena Bojarska

 

      Wtorek  8.10.2019  ||    Dodała  Irena B.