KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


67   Lekcja OTWARTA dla Rodziców uczniów klasy 1b...

STRONA GŁÓWNA

11.10.2019 odbyły się lekcje otwarte dla rodziców uczniów klasy 1b.

Podczas 3 godzin lekcyjnych w obecności rodziców oraz zaproszonych gości, a mianowicie pani dyrektor Barbary Zdybek, kierowniczki świetlicy pani Ewy Mołek oraz wychowawcy świetlicy pani Marzeny Sumary, dzieci prezentowały to, nad czym pracowały cały tydzień. Przy gorącej kawie, herbacie oraz pysznych ciastach przygotowanych przez rodziców klasy 1b, oglądać można było codzienny styl pracy dzieci i ich wychowawczyni pani Sabiny Kurasik.

Tematem tygodnia była "Moja rodzina". Była to świetna okazja, aby zakończyć go wspólnym czasem z rodzicami dzieci. Dzieci prezentowały swoje drzewa genealogiczne, nazywając poszczególnych członków rodziny. Ponadto miały nie lada trudne zadanie - zagadki, z których musiały odgadnąć o jakiego członka rodziny chodzi.

Nie obyło się bez pracy w grupach, tzw. Rodzinach (RODZINA owoców, warzyw i darów jesieni). Uczniowie podzieleni na rodziny w zabawie "kto pierwszy ten lepszy" miały za zadanie jak najszybciej obliczyć działania w zakresie 5 i przyporządkować je do odpowiednich wyników. Zwycięzcy, czyli Mistrzowie Szybkiego Liczenia otrzymali nagrody w postaci plusików z edukacji matematycznej.

Niejeden uśmiech spowodowała zabawa w pantomimę, polegająca na przedstawianiu zawodu rodziców naszych uczniów.

Pracowaliśmy również używając platformy edukacyjnej squla.pl, ktora jest zgodna z podstawą programową MEN, rozwiązując różne łamigłówki dotyczące życia rodzinnego.

Zajęcia kończyło piękne opowiadanie pt. "Kwiat paproci", po której dzieci zgodnie stwierdziły, że rodzina to największa wartość, a w życiu nie należy tylko brać i oczekiwać, nie dając nic w zamian. Takim mottem podsumowaliśmy rodzinny krąg tematyczny w tym tygodniu.

Natomiast, jak co piątek, zakończyliśmy dzień zajęciami czytelniczymi, kontynuując czytanie książki pt. "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki. Dzieci rozpierała duma, ponieważ chętne Mamy czytały wszystkim poszczególne rozdziały naszej książki.

Wszystkie dzieci ciężko pracowały, a rodzice pierwszaków wraz z wychowawczynią z zadowoleniem zakończyli piątkowe zajęcia w szkole.

 

      Poniedziałek  14.10.2019  ||    Dodała  Sabina K.