71   Gala FINAŁOWA Ogólnopolskiego Programu "Dostępność PLUS"...

14 października 2019 r., w siedzibie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Programu „Dostępność PLUS".

Na uroczystość tą zostali zaproszeni uczniowie naszej szkoły, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu „UDOSTĘPniacze”.

Podczas Gali mieli okazję spotkać się z panią wiceminister Małgorzatą Jarosińską-Jedynak, a i znanym niepełnosprawnym youtuberem Rafałem Miszkielem. Wysłuchali także wykładu pani Marceliny Hernik - Prezes Fundacji "I see you” o dostępności i problemach ludzi niepełnosprawnych. Obejrzeli też nagrodzone w konkursie prace.

Wyjazd do Warszawy stał się okazją do krótkiego zwiedzenia stolicy. Uczniowie spacerowali po Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Odwiedzili także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Kolejnym etapem realizacji programu „UDOSTĘPniacze” będą warsztaty dla uczniów naszej szkoły, które odbędą się w listopadzie 2019 r.

Sobota  19.10.2019  ||    Dodała  Irena B.