77   "POMOC dla UGANDY" - MY mamy, więc innym dzieciom POMAGAMY...

W naszej szkole w związku ze ŚWIATOWYM DNIEM WALKI Z GŁODEM, Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło akcje „MY MAMY, WIĘC INNYM DZIECIOM POMAGAMY”.

W czasie akcji klasy 4-8 miały za zadanie przygotować gazetkę na temat sytuacji GŁODU w najbiedniejszych krajach Afryki. Prace wszystkich klas oceniała Komisja Konkursowa w składzie p. Renata Handrmander, p. Maria Kurkarewicz,  Paulina Janik - przewodnicząca Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Nikola Spędzia - członkini SKW.

Dodatkowo SKW na przerwach międzylekcyjnych prowadziła sprzedaż PALUCHÓW SEROWYCH I PRECLI LUKROWANYCH, które sponsorowała Piekarnia JUBILATKA - PSS Sanok. Całkowity dochód - blisko 400,OO zł. zostanie przekazany do UGANDY na ręce Ojca Piotra Dąbka - Franciszkanina z Sanoka, który jest MISJONARZEM i pomaga dzieciom w Afryce.

Nasza hojność będzie wykorzystana dla najbiedniejszych, którzy są w ogromnej potrzebie. Cieszymy się bardzo, że szczególnie w tym roku, w okresie miesiąca misyjnego udało nam się uwrażliwić naszych uczniów na los innych i wspomóc misje.

Całą akcje koordynowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel

Poniedziałek  21.10.2019  ||    Dodała  Gertruda L. J.