78   Niezwykłe dzieła Jagody i Eryka z klasy 5b...

Jagoda Mikanik i Eryk Kowalski podzielili się z nami swym zaskakującym hobby jakim jest tworzenie masek zwierzęcych.

Dzieci przyniosły do szkoły własnoręcznie wykonane maski:

--- Jagoda stworzyła maskę psa rasy Haski i nazwała ją Haskaj,
--- Eryk wilka i nazwał go Benon.

Maski powstały według autorskich wzorów uczniów, a ich wykonanie wymagało od nich niezwykle dużo cierpliwości i precyzji, gdyż powstawały około miesiąca. Jak mówi sam Eryk, tworzeniem masek zainspirował się grupą Furry Fandom, która zrzesza ludzi przebierający się za zwierzęta w własnoręcznie wykonane stroje w celu rozweselenia innych, np. na ulicy, szpitalach, czy imprezach dla dzieci.

Młodzi artyści zgodnie twierdzą, że to nie koniec ich przygody z futrzanymi maskami i powstaną na pewno nowe. Jagoda pokazała nam już nawet projekt i tym razem będzie to lis.

!!!  Gratulujemy niezwykłych prac i czekamy z niecierpliwością na nowe maski  !!!

Wtorek  22.10.2019  ||    Dodała  Anna F.