KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


82   "MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA" - Wieczorek Literacki...

STRONA GŁÓWNA

W piątkowy wieczór, w dniu 25 października br. w naszej bibliotece odbyło się niezwykłe spotkanie miłośników czytania – Wieczorek Literacki – „MOJA ULUBIONA KSIĄŻKA”.

Przy blasku świec oraz słodkim poczęstunku uczestnicy mieli okazję podzielić się wrażeniami odniesionymi po przeczytaniu książki, która wywołała w nich duże emocje, a którą chcieliby zarekomendować do przeczytania innym czytelnikom.

W klimat spotkania wprowadziła uczestników Oliwia Krokis - uczennica klasy 7, piosenką Andrzeja Grechuty – „Ważne są tylko te dni, których nie znamy”. Jak się okazało - piosenka treścią i przesłaniem nawiązywała do niektórych,  przedstawionych podczas spotkania książek.

Relacja każdego uczestnika została wsparta pomysłową, wizualną prezentacją książki, symbolizującą jej treść, wyświetlaną na ekranie.

Uczestnicy relacjonując ulubioną książkę starali się zarekomendować ją i zachęcić do jej przeczytania. Należy przyznać, iż uczniowie pięknie przygotowali się i ciekawie przedstawili treść książek, które okazały się interesujące, wartościowe, uczące tolerancji i przyjaźni. Inne zaś - uczyły czynienia dobra, które wraca do człowieka, jeszcze inne okazały się po prostu zabawne i relaksujące. Były to książki różnorodne gatunkowo: przygodowe, z kręgu fantastyki, interesujące lektury szkolne oraz beletrystyka młodzieżowa. Swoje ulubione książki przedstawiły także panie – Irena Bojarska i Renata Handermander - organizatorki spotkania.

Podczas wspólnych rozmów uczestnicy mieli okazję do wymiany myśli,  odwołania się do ulubionych bajek animowanych, literackich, jak również książek, czy  bajek filmowych, budzących w nas smutek, radość, grozę…

Spotkanie przebiegło w miłej, przyjaznej atmosferze, dało okazję do bliższego poznania się, swobodnej wymiany myśli i rozmowy. Było również zachętą do wymiany i przeczytania ciekawych książek.

Z  pewnością, w przyszłości zostaną w bibliotece zorganizowane kolejne wieczorki literackie, a ich tematyka i forma organizacyjna zostanie ustalona wspólnie z czytelnikami.

W spotkaniu uczestniczyli: Jakub Solecki - klasa 3, Małgorzata Latusek – klasa 6a, Jakub Bat – klasa 6b, Filip Nocuń – klasa 6b, Aleksandra Solecka- klasa 7, Oliwia Krokis – klasa 7, Lena Cange - klasa 7, Martyna Łapiszczak - klasa 8, Natalia Jagniszczak - klasa 8.

Wieczór literacki w bibliotece szkolnej przygotowały: p. Irena Bojarska i p. Renata Handermander.

 

      Wtorek  29.10.2019  ||    Dodała  Irena B.