KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


83   Niezwykła lekcja ginących zawodów w Bieszczadzkiej Szkole Rzemiosła...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie klasy 5b mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowych warsztatach w pochodzącej z  początku XX wieku szkole w Uhercach Mineralnych. Jest to miejsce w Bieszczadach, w którym każdy bez względu na wiek może poczuć się jak w dawnych czasach i własnoręcznie napisać pozdrowienia według zasad przedwojennej kaligrafii, nauczyć się wypiekać tradycyjne proziaki w wiejskim piecu, czy własnoręcznie ulepić garnek. 

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy w klasie na strychu, w której znajdowało się dawniej mieszkanie  nauczyciela, a obecnie jest to nowoczesna sala audiowizualna, gdzie zostaliśmy przeniesieni  w czasie i dowiedzieliśmy się poprzez prezentację o dawnych rzemiosłach wysapujących w Bieszczadach. 

Następnie każdy z uczestników udał się do piekarni, klasy kaligrafii oraz garncarni, gdzie samodzielnie wykonał każdą pracę. W każdej z klas znajdowały się aplikacje, które pomagały nam sprawdzić wiedzę dotyczącą regionu, wysłać elektroniczną pocztówkę z pozdrowieniami do najbliższych, okno 3d oraz beczka śmiechu.

Po tych niezwykłych lekcjach udaliśmy się do pobliskiej restauracji na obiad, aby nabrać sił przed kolejnymi atrakcjami.

W pięknych promieniach słonecznych pospacerowaliśmy po zaporze w Myczkowcach, a  następnie dotarliśmy do Ośrodka Caritasu, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzić niezwykły Park Miniaturowych Obiektów Sakralnych, a także Ogród Biblijny.

Całość naszej wycieczki dopełniło zwiedzanie MINI ZOO, które znajduje się na terenie ośrodka. Możliwość obcowania z żywymi zwierzętami sprawiła każdemu wiele radości. Dlatego też już zmęczeni, ale szczęśliwi wyruszyliśmy w drogę powrotną do Sanoka.

Bardzo dziękuję za pomoc w sprawach organizacyjnych wycieczki pani Jagodzie Strzałce,
a także za opiekę nad uczniami w takcie jej trwania pani Sabinie Silarskiej
 i pani Iwonie Wójcickiej – wychowawczyni klasy Anna Fedyń

 

      Środa  30.10.2019  ||    Dodała  Anna F.