94   Pasowanie PIERWSZOKLASISTÓW z udziałem zagranicznych gości...

Pasowanie na ucznia to istotne i mocno przeżywane wydarzenie w życiu pierwszaków, które odbyło się 6 listopada 2019 r.

Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami - p. Anną Łakoś i p. Sabiną Kurasik przygotowali uroczystą akademię pt. "Ołówek do pasowania".

Podczas tego ważnego dnia mieliśmy przyjemność gościć również nauczycieli i dyrektorów szkół z programu ERASMUS+, którzy przyjechali do nas z Hiszpanii, Francji i Włoch. Zabawną fabułą rozładowaliśmy napięcie i sprawiliśmy, że oficjalna uroczystość nie była "usztywniona". Występ pierwszaków był pełen wierszy, monologów, dialogów i piosenek nawiązujących do miłości ojczyzny, zachęcając do prospołecznych postaw i wrażliwości na los drugiego człowieka - bo w szkole ważna jest misja!

Po występie pierwszaki złożyli przysięgę oraz zostali pasowani na uczniów WIELKIM OŁÓWKIEM przez Panią dyrektor Barbarę Zdybek oraz przez dyrektorów szkół z Hiszpanii, Francji i Włoch.

Po uroczystości, wspólnych zdjęciach, wszyscy udali się na poczęstunek do swoich klas.

Piątek  8.11.2019  ||    Dodały  Sabina K. i Anna Ł.