97   Ciekawe zajęcia w klasie 3a z udziałem Lekarza - PEDIATRY...

W ramach realizacji tematyki programowej dotyczącej zdrowia i zawodu lekarza, klasę trzecią odwiedziła Mama Jagody Abucewicz – Frącek, Pani Patrycja Frącek. Wszystkie dzieci w klasie dobrze znają Panią Patrycję z różnych sytuacji szkolnych i klasowych uroczystości, ale też wiedzą, że mama klasowej koleżanki jest lekarzem – pediatrą  i na co dzień zajmuje się leczeniem małych pacjentów. Pani doktor swą obecnością uatrakcyjniła zajęcia i wzbogaciła wiedzę uczniów o wiele cennych informacji dotyczących  zdrowia oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła uwagę   na właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, dbałość o codzienną higienę i ubieranie stosowne do pogody. Przypomniała,  czym zajmują się lekarze różnych specjalizacji – pediatra, okulista, laryngolog, stomatolog, ortodonta, kardiolog, alergolog, ortopeda, chirurg. Bardzo mocno zaakcentowała sprawy bezpieczeństwa związanego z przyjmowaniem leków, m.in. to, iż dzieciom bezwzględnie  nie  można samodzielnie przyjmować żadnych leków! Przed podaniem leku należy sprawdzić datę ważności. Ważne też, aby dzieci już od najmłodszych lat miały świadomość,  iż nie wolno zbyt często i zbyt pochopnie sięgać po leki.  W nadmiarze, nawet witaminy, czy zioła mogą okazać się szkodliwe, a wręcz  zagrażać naszemu zdrowiu. Bardzo ważne jest, aby w trakcie choroby stosować się do zaleceń lekarza, a leki przyjmować zgodnie z podaną instrukcją.

Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć. Chętnie opowiadały swoje doświadczenia związane z wizytą u lekarza oraz zadawały wiele pytań. Ochotnikom Pani doktor zmierzyła ciśnienie. Pokazała jak opatrzyć stłuczone kolano. Duże zainteresowanie wzbudziły u dzieci niektóre instrumenty medyczne, m.in. skalpel, igła chirurgiczna. Pani doktor pokazała jak wyglądają plasterki do zaklejania ran, aby uniknąć szycia oraz jak wygląda i do czego służy inhalator.

Jako podsumowanie zajęć dzieci zaprezentowały „Witaminkowy teatrzyk”, podczas którego mogły utrwalić i usystematyzować swoją wiedzą dotyczącą witamin.

Uczniowie pożegnali  Gościa z uśmiechem na twarzach i obiecali, że będą dbać o własne zdrowie, a w razie choroby - pójście do lekarza nie będzie u nich wzbudzać lęku.

!!!  Wychowawczyni klasy 3a, p. Anna Blecharczyk BARDZO DZIĘKUJE Pani doktor - Patrycji Frącek
za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie ciekawych zajęć  !!!

Wtorek  12.11.2019  ||    Dodała  Anna B.