117  Dzień Języków Obcych...

W naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

W tym dniu odbył się Quiz Językowy „We are the champions”, w którym wzięły udział trzyosobowe drużyny reprezentujące klasy 5-8. Każda drużyna musiała wykazać się znajomością ogólnej wiedzy na temat państw europejskich (flagi, stolice, słynne osoby, znane miejsca) oraz gramatyki i słownictwa języka angielskiego. Turniej miał na celu wyłonienie „najlepszych wśród najlepszych”. Nagrodą był DZIEŃ BEZ PYTANIA oraz upominki.

Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 7a, kolejne miejsca zajęli ósmoklasiści oraz klasa 6a.

Ten dzień był szczególny dla całej społeczności szkolnej, bo wówczas gościliśmy nauczycieli z Francji, Włoch oraz Hiszpanii, którzy razem z naszą szkołą biorą udział w projekcie ERASMUS+ „Poznaję świat, poznaję siebie”. Nauczyciele mieli okazję oglądać wspaniałe występy naszych uczniów, którzy specjalnie dla nich zaśpiewali w ich ojczystych językach. Na początku akademii wystąpiła Paulina Janik, która przepięknie zaśpiewała piosenkę Stana Borysa „Jaskółka uwięziona”, następnie wystąpili najmłodsi uczniowie z klasy 1b z utworem „Hello to all the children of the world” oraz uczniowie z klasy 2a i 3a, którzy odśpiewali w 5 językach znaną kołysankę „Twinkle, twinklelittle star”.

Szkolny Zespół Wokalny „Marakasy” zaprezentował się „po włosku” z piosenką „Loscriveronel vento”.

Nie zabrało również akcentu teatralnego. Uczniowie klasy 7 zaprezentowali teatrzyk w języku angielskim „The Cracow dragon”, który został przygotowany przez p. Gertrudę Lubieniecką-Jakiel. Na koniec wystąpił Michał Mleczko z klasy 5a, który rozruszał publiczność swoim wykonaniem piosenki Queen „We will rock you”.

Poprzez organizowanie Europejskiego Dnia Języków po raz kolejny pokazaliśmy uczniom, iż nauka języków obcych pomaga nam lepiej zrozumieć innych ludzi, przekroczyć różnice kulturowe, przy okazji sprawiając dużo frajdy.

Akademię zorganizowały nauczycielki: p. Karolina Serafin oraz p. Ewelina Krawiec.

Środa  20.11.2019  ||    Dodała  Ewelina K.