124  Dzień PRAW DZIECKA...

„Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…”

J. Korczak

20 listopada obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. Warto pamiętać, że Polska była inicjatorem powstania Konwencji o Prawach Dziecka i przedłożyła Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt. O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Z okazji 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka przygotowano w naszej szkole specjalną gazetkę, a uczniowie klasy ósmej zorganizowali HAPPENING. Przebrani za postacie z bajek odwiedzali dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów klas I –III. Recytowali wierszyki w prawach dziecka i rozdawali swoim młodszym kolegom kolorowe „buźki” przypominające o obchodzonej rocznicy.

Niedziela  24.11.2019  ||    Dodała  Irena B.