KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


128  Dzień PLUSZOWEGO MISIA...

STRONA GŁÓWNA

"MISIE KOCHA KAŻDY, I MAŁY I DUŻY.
SĄ DO USYPIANIA, I SĄ DO PODRÓŻY.
PRZYJACIELEM WIERNYM NA LATA DZIECIĘCE,
PRZYTULAJ MISIA I BIERZ GO NA RĘCE!"

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.

W dniu 25 listopada, w klasie 1b odbyła się lekcja otwarta podczas, której pierwszaki pokazały zaproszonym nauczycielom jak świętują dzień ich najlepszego przyjaciela - MISIA. Przy ciepłej herbacie, gorącej kawie i słodkich ciasteczkach w kształcie misiów, pani dyrektor Barbara Zdybek i wicedyrektor Irena Bojarska, jak również zaproszeni nauczyciele mieli okazję w miłej atmosferze przeżyć z nami ten dzień.

Pierwszaki miały nie lada wyzwanie. Aby doczekać odwiedzin naszego specjalnego gościa, a mianowicie Czarnego Noska, który "wyskoczył" wprost z omawianej przez nas lektury pt. "Pamiętnik Czarnego Noska", dzieci musiały przejść przez 7 różnych stacji. Uczniowie poznali historię Pluszowego Misia, a następnie rozwiązywali zagadki dotyczące bajkowych misiaczków, miały za zadanie ułożyć misiowe puzzle, nakarmić głodne niedźwiadki, ale również rozwiązać zadania matematyczne oraz zadania z zakresu edukacji polonistycznej oraz przyrodniczej, poznając przy tym nazwy różnych rodzajów niedźwiedzi żyjących w środowisku naturalnym.

Misiowy dzień zakończyła wizyta tak długo oczekiwanego gościa - Czarnego Noska, który przygotował dla dzieci swój słodki przysmak - miód.

Następnie dzieci miały okazję zrobić zdjęcie, w wykonanej przez wychowawcę klasy - p. Sabinę Kurasik, foto-budce wcielając się w rolę niedźwiadka.

Tego dnia na terenie całej szkoły każdy uczeń oraz nauczyciel prezentowali ulubione maskotki - misie, ze swojego dzieciństwa. Była to niesamowita frajda zaprezentować swoich ulubieńców, pełniących rolę przytulanek, usypiaczy, powierników najskrytszych sekretów i pocieszaczy podczas trudnych dni.

Misiowy dzień zakończył się uśmiechem na twarzach wszystkich dzieci, jak również na twarzach nauczycieli. I o to chodziło.

 

Środa  27.11.2019  ||    Dodały  Sabina K. i Irena B.