135  Projekt edukacyjny "MALI DETEKTYWI - Jakie tajemnice kryje świat?"...

ŚWIETLICZAKI z grupy IV otrzymały indeksy Fundacji Uniwersytet Dzieci i wraz z p. Ewą Mołek rozpoczęły cykl zajęć „MALI DETEKTYWI - Jakie tajemnice kryje świat?"

W trakcie zajęć uczniowie zamienią się w detektywów i odkryją, jak ciekawa potrafi być nauka. Dzięki projektowi poznają tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwiną również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne (współpraca, praca w grupie).

Część zajęć połączona jest ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudzi ciekawość uczniów i zwiększy w nich chęć uczenia się i poznawania świata. W indeksach uczniowie będą kolekcjonować naklejki – nagrody za wykonane zadania.

Pierwsze zajęcia z tego cyklu dotyczyły mózgu człowieka, jego możliwości i sposobów na szybsze zapamiętywanie i uczenie się.

Wtorek  3.12.2019  ||    Dodała  Ewa M.