136  Wycieczka do Teatru MASKA w Rzeszowie...

26 listopada 2019 uczniowie klas 1a i 2 odbyli wycieczkę do Teatru MASKA w Rzeszowie.

Obejrzeli spektakl pt. „Zorro”, w którym tajemniczy bohater walczy w imieniu biednych i pokrzywdzonych. Pułapki i pościgi wprowadziły na widowni dużo zamieszania, a efektowne sceny walki na szpady, wspaniałe kostiumy i piękna gra aktorska wzbudziły zachwyt i podziw widzów. Po spektaklu dzieci uczestniczyły w lekcji, w czasie której poznali różne rodzaje lalek teatralnych.

Następnie uczestniczyliśmy w niecodziennej lekcji w Pracowni Edukacji Nieformalnej – EKSPERYMENTATORIUM 3Z: Zobacz-Zbuduj-Zademonstruj, gdzie w otoczeniu przeróżnych eksponatów dzieci mogły dowiedzieć się o zwykłych, a jednocześnie niezwykłych rzeczach, które na co dzień nas otaczają. Zademonstrowane zabawki skonstruowane z nietypowych rzeczy: żaglówka napędzana powietrzem, samoloty z papieru lub styropianowych kubków wzbudziły w uczestnikach ciekawość i zachwyt. Również podczas zajęć przeprowadzone zostały przeróżne widowiskowe eksperymenty np.: eksperyment ze strumieniem powietrza, z dźwiękiem i prądem.

Nie zabrakło odpowiedzi na przeróżne pytania: Dlaczego samolot lata?, Jaki kształt ma wypychane przez otwór powietrze?.

Zajęcia prowadzili autorzy programów naukowych emitowanych na antenie Polskiego Radia Rzeszów Małgorzata Wilczak oraz Paweł Pasterz.

Pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę bezpiecznie wróciliśmy do domu.

Wtorek  3.12.2019  ||    Dodała  Anna Ł.