147  "MIKOŁAJKOWY WIECZÓR CZYTELNICZY" dla klasy 1b...

Czas oczekiwania na przyjście Św. Mikołaja jest czasem pełnym magii, tajemnicy i radości.

5.12.2019 wychowawczyni klasy 1b - p. Sabina Kurasik zorganizowała dla swojej klasy "MIKOŁAJKOWY WIECZÓR CZYTELNICZY". Celem takiego wieczorku było promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz nagroda dla nich za piękne wypożyczanie i czytanie książek.

Gdy za oknem śnieg prószył, na niebie zaświeciły pierwsze gwiazdy, a w kominku zapłonął ogień, pierwszaczki w swoim piżamkach i ciepłych kocykach słuchały czytanych opowieści o św. Mikołaju. Wychowawczyni klasy, Rodzice uczniów oraz chętni Uczniowie, czytali wprowadzające w zimowy nastrój opowiadania.

Tego wieczoru dzieci kolorowały Mikołaja według wzoru oraz rozwiązywały wiele zagadek. Zagadki były ukryte po całym budynku szkoły, a dzieci odczytując z mapy, miały za zadanie znaleźć je i rozwiązać. Z latarkami w ręku ruszyliśmy korytarzami szkoły w poszukiwaniu zadań przygotowanych przez elfy. Dzieci poradziły sobie świetnie.

Na końcu czekała na nich niespodzianka, a mianowicie list od samego św. Mikołaja oraz worek pełen słodkości.

Dzieci wróciwszy do sali częstowały się babeczkami upieczonymi przez Mamę uczennicy naszej klasy, za co BARDZO DZIĘKUJEMY.

!!!  Magiczny wieczór dobiegł końca i zapadnie w naszej pamięci na pewno na bardzo, bardzo długo  !!!

Niedziela  8.12.2019  ||    Dodała  Sabina K.