158  W poszukiwaniu "MAGII ŚWIĄT"...

W grudniu uczniowie klasy 7, pod opieką pań Zdzisławy Janowskiej i Renaty Handermander wybrali się do Rzeszowa na wzruszającą adaptację "OPOWIEŚCI WIGILIJNEJ" Karola Dickensa, wystawianą przez Teatr MASKA.

Spektakl doskonale wpasowuje się w czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Każdy widz, tak jak główny bohater, może odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę jest najważniejsze w życiu.

Na widowni czuć magię świąt, nie tylko za sprawą bajecznej scenografii, m.in. śniegu, dekoracji świątecznych, kolęd, ale także ciepła i pozytywnych emocji płynących ze sceny. Chociaż, gdy pojawia się kolejny duch, niejeden widz czuje chłód i dreszcz emocji. Spektakl to połączenie żywego planu aktorskiego z lalkami. Jego obejrzenie dało możliwość porównania treści lektury obowiązkowej z koncepcją reżysera.

Kolejną atrakcją była Podziemna Trasa Turystyczna "RZESZOWSKIE PIWNICE". Na głębokości od 0,5 – 10 m pod płytą Rynku znajduje się 15 korytarzy, 25 piwnic powstałych pomiędzy XIV, a XVIII wiekiem, o długości 396  m., które uczniowie zwiedzali w towarzystwie sympatycznego pana przewodnika.

Jeszcze tylko krótka wizyta w Galerii Rzeszów i uczestnicy w świątecznym nastroju wrócili do domów po mikołajkowym wypadzie.

Sobota  14.12.2019  ||    Dodała  Zdzisława J.