164  Wizyta w Księgarni AUTORSKIEJ z okazji Dnia Księgarza...

Kiedy wejdziemy do Księgarni Autorskiej od razu zobaczymy, że jest to wyjątkowe miejsce. Księgarnia w domu, czy dom w księgarni? Miejsce to przypomina dom, a dom kojarzy nam się z bezpieczeństwem oraz ciepłem. Księgarnia, więc podzielona jest na pomieszczenia takie jak:

SALON - gdzie przy cieple kominka, wtuleni w wygodny fotel lub sofę, czytamy ulubioną książkę,
ŁAZIENKĘ - w której podczas gorących kąpieli relaksujemy się z książką w ręce,
SYPIALNIĘ - gdzie niektórzy mają w zwyczaju czytać przed snem,
POKÓJ DZIECIĘCY - najbardziej magiczne miejsce w domu, gdzie od progu wchodzimy w świat dziecięcej wyobraźni,
KUCHNIĘ - w której gotujemy pyszne potrawy korzystając z książek kucharskich,
GABINET - gdzie myszkują dorośli.

13.12.2019 obchodzony był Dzień Ksiegarza, dlatego też z tej okazji uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią p. Sabiną Kurasik, postanowili wybrać się do Księgarni Autorskiej. Dzięki Pani Marioli, pracującej w tym miejscu, dzieci poznały nowy zawód, czyli zawód KSIĘGARZA.

Uczniowie dowiedzieli się również czym różni się księgarnia od biblioteki oraz jak powstaje książka. Zobaczyli również, że księgarnia podzielona jest tematycznie pod względem różnorodnych dziedzin.

Pierwszaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez Panią Mariolę. Chętni zakupili książki z literatury dziecięcej, natomiast każde dziecko otrzymało zakładki oraz pierwszy rozdział książki pt. "Był sobie pies 2".

Nasza wycieczka zakończyła się na wspólnym posiłku w pobliskiej restauracji, śmiechach i rozmowach.

Miejmy nadzieję, że coraz więcej osób przekona się do czytania, odwiedzania księgarni i/lub biblioteki.

!!!  Bardzo dziękuję pracownikom Księgarni Autorskiej
za możliwość przeprowadzenia tak wartościowych i ciekawych zajęć.
Dziękuję również p. Justynie Petce, p. Agnieszce Wanieliście oraz p. Katarzynie Wojdyle
za pomoc w transporcie oraz opiece nad bezpieczeństwem dzieci  !!!

Środa  18.12.2019  ||    Dodała  Sabina K.