166  Spotkanie wigilijne w klasie 2a...

„Jak to dobrze, że są święta, które godzą wszystkich,
Kiedy ludzie i zwierzęta są nam drodzy, bliscy,
winy sobie przebaczają, miłość ludzi łączy
i łzy szczęścia napływają, wilgotnieją oczy”.

Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej to czas niezwykły. Wigilia to uroczysty i wyjątkowy wieczór, który spędzamy w gronie najbliższych nam osób. Tradycja organizowania spotkań świątecznych przyjęła się także w naszej szkole.

16 grudnia, o godzinie 17.00 w klasie 2a odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem Rodziców oraz Pani dyrektor Barbary Zdybek.

W blasku kolorowych światełek choinki, dzieci w wierszach i pastorałkach przedstawiły zwyczaje i tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Nie zabrakło słów o dobroci, życzliwości i miłości.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności muzycznych, wokalnych i recytatorskich. Występ był wprowadzeniem do wspólnego kolędowania, składania sobie życzeń i dzielenia się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do udekorowanego stroikami i nakrytego białym obrusem stołu, na którym stały przepyszne wigilijne potrawy: barszcz, pierogi, ciasto z makiem, piernik.

To był magiczny i wyjątkowy wieczór.

!!!  Bardzo dziękujemy RODZICOM za trud włożony w przygotowanie wigilijnych potraw  !!!

Środa  18.12.2019  ||    Dodała  Mariola B.