177  Uroczysty APEL WIGILIJNY...

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania. To czas spotkań w granie najbliższych. Także nasza społeczność szkolna, co roku gromadzi się na uroczystym apelu wigilijnym, który w tym roku odbył się 20 grudnia. Była to doskonała okazja do wspólnego śpiewania kolęd oraz złożenia życzeń świąteczno-noworocznych.

Uczniowie z klas IIa i IIIa zaprezentowali program artystyczny o tematyce świąt Bożego Narodzenia, na który złożyły się wiersze, kolędy i pastorałki, dopełnieniem programu artystycznego była wzruszająca pieśń wykonana przez Paulinę Janik.

Ksiądz Michał Boba odczytał fragment Pisma Świętego nawiązujący do narodzin Jezusa, następnie pobłogosławił opłatek.

Harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej przekazali Pani dyrektor Barbarze Zdybek Betlejemskie Światło Pokoju – symbol ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Życzenia świąteczne nauczycielom i uczniom złożyła przewodnicząca Samorządu Szkolnego Paulina Janik.

Niezwykłe słowa o przebaczaniu i miłości skierowała do uczniów i nauczycieli Pani dyrektor Barbara Zdybek.

Pod koniec uroczystości Pani dyrektor podzieliła się opłatkiem z przewodniczącymi klas, następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej, uroczystej atmosferze.

Poniedziałek  23.12.2019  ||    Dodały  Irena B. i Mariola B.