KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


185  "Legendy włoskie" - Warsztaty Biblioteczne w MBP w Sanoku...

STRONA GŁÓWNA

W grudniu wybraliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Zebraliśmy się pod szkołą, po sprawdzeniu obecności przeszliśmy na pobliski przystanek. Autobusem przemieściliśmy się do centrum miasta. Następnie spacerkiem przeszliśmy do miejsca docelowego. Po wizycie w szatni, przywitała nas pani bibliotekarka, która oprowadziła nas po wypożyczalni dla dorosłych. Była tam naprawdę ogromna ilość książek.

Po zapoznaniu się z działem dla dorosłych przejęła nas pani Joanna, która zaprowadziła nas do „Galerii 20”, gdzie wystawiona była twórczość sanockiego poety, Mariana Pankowskiego.

Z galerii przeszliśmy do strefy dla dzieci. Ten dział był podzielony na dwa pomieszczenia: czytelnię oraz półki z książkami. W sali obok odbyły się Warsztaty Biblioteczne na temat „Legend włoskich”. Bibliotekarka przybliżyła nam legendę o Romulusie i Remusie. Bracia bliźniacy byli  legendarnymi założycielami Rzymu wykarmionymi przez wilczycę. Słuchaliśmy o powstaniu tego państwa, o Koloseum. Poznaliśmy historie „La Befany”, usłyszeliśmy o „Pinokiu” i prawdziwym misiu – „Niedźwiedziu Wojtku”, który brał udział w bitwie o Monte Cassino. Dowiedzieliśmy się jakie są najpopularniejsze dania włoskie oraz marki samochodów pochodzących z Włoch.

Podsumowującym punktem lekcji była praca w grupach. Wykonaliśmy plakat zapraszający na spektakl przedstawiający legendę o Romulusie i Remusie.

Po zakończeni naszych prac udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

Wyjście było interesującą lekcją nauki dla nas. Jednocześnie zrozumieliśmy, że warto czytać książki, bo rozwijają naszą wyobraźnię i poszerzają zakres słownictwa.

materiał opracowany przez uczennice klasy 5a: Milenę Sadlik i Karolinę Kowalik

 

Piątek  3.01.2020  ||    Dodały  Milena S. i Karolina K. z klasy 5a