193 |  "LITTLE RED RIDING HOOD" - teatr po angielsku...

Klasa 3 i 4 udała się do Sanockiego Domu Kultury na spektakl w języku angielskim pt. ”Little Red Riding Hood”

Po skorzystaniu z szatni i wygodnym usadowieniu się na widowni, rozpoczęło się przedstawienie krakowskiego teatru.

Little Red Riding Hood (Czerwony Kapturek) to baśniowa historia, którą w polskiej wersji znamy z wielu wersji literackich i teatralnych. Nie ma dziecka, które nie zna opowieści o Czerwonym Kapturku, wilku i babci. Dlatego nawet w angielskiej wersji tej bajki, jeśli uczniowie coś przeoczyli lub czegoś nie zrozumieli, mogli łatwo wczuć się w tę historię. Przedstawienie przygotowane w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie, z dawką bajkowego morału, wzbogacone było wesołymi piosenkami.

Ta historia zaczęła się niekonwencjonalnie – Czerwony Kapturek nie chce iść do szkoły, ponieważ czeka ją ciężka klasówka. Wymyśla, że musi odwiedzić chorą babcię. O tym, jak wiele kłopotów wywołało niepotrzebne kłamstwo, oraz że wagarowanie nie popłaca, dowiedzieliśmy się z tej historii.

Uczniowie byli zachwyceni przedstawieniem, które spowodowało uśmiech na ustach od pierwszej do ostatniej minuty wartkiego przedstawienia.

Wyjście do SDK zorganizowała pani Gertruda Lubieniecka Jakiel natomiast panie: Anna Becharczyk, Kamila Mika i Agata Szul sprawowały opiekę nad grupą uczniów.

Piątek  10.01.2020  ||    Dodała  Gerta L. J.