200  "JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI" - Zabawa Erasmusowo - Karnawałowa dla WOŚP...

Karnawał to czas zabawy.

Tegoroczne ferie rozpoczęliśmy szampańską zabawą. Program Erasmus+ był inspiracją do zorganizowania tematycznej imprezy w naszej szkole.  Uczniowie, kadra oraz goście już po raz trzeci mogli bawić się wspierając WOŚP w „SZÓSTCE”, a KARNAWAŁ W EUROPIE był tematem głównym zabawy.

Dekoracyjne, różnobarwne płatki śniegu tworzące flagi państwowe partnerskich wskazywały na powiązania karnawałowe włosko-hiszpańsko-francusko-polskie.

Staropolskim obyczajem bal rozpoczęto POLONEZEM a w dalszej części imprezy królowały salsa, samba, cha cha, która wprowadzała nas w klimaty latyno- hiszpańskie. Wszyscy uczestnicy zabawy mogli wziąć udział w zorganizowanym Mini Kursie Tańca.  Nie zapomnieliśmy o TARANTELLA Napoletana i Siciliana, która to również gościła na naszych parkietach.

Kolejną atrakcją zabawy był konkurs na stroje karnawałowe związane tematycznie z krajami partnerskimi.  Na naszym balu gościły postaci z bajek francuskich, hiszpańscy piraci, Zorro, księżniczki a nawet Sherlock Holmes. Z pośród kostiumów wyłoniliśmy zwycięzców: Hiszpanki w pięknych, tradycyjnych sukniach, słynnego Mima (francuska Pantomima), hiszpańskiego pirata a na szczególne wyróżnienie zasługuje rodzina Gac, gdzie mama w stroju Hiszpanki, a synowie Kot w Butach oraz Muszkieter prezentowali się zachwycająco.  Podkreślić należy fakt, iż stroje były wykonane własnoręcznie w bardzo pomysłowy sposób. Na zabawę przybyli również goście w weneckich maskach. Na parkiecie, w strojach nie zbrakło również pracowników naszej szkoły.

Zabawa karnawałowa stała się świetną okazją do pokazania młodym ludziom jak wiele łączy ludzi żyjących w Europie. Nicea, Wenecja, czy Andaluzja może zagościć w Polsce dzięki naszym pomysłom. Fiesta, którą urządziliśmy w naszej szkole mogła przyczynić się do zbiórki pieniędzy na WOŚP w kwocie 3.068,00 zł.

Zabawę zorganizowała pani Gerta Lubieniecka Jakiel wraz z innymi pracownikami szkoły oraz osobami, które zasponsorowały przedmioty na licytację oraz słodki stół.

!!!  DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁĄ ZABAWĘ I HOJNY DAR SERCA DLA WOŚP  !!!

Wtorek  28.01.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.