208  "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków" - projekt czytelniczy...

Uczniowie klas I-III wzięli udział w projekcie czytelniczym zaproponowanym przez sieć sklepów Biedronka pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Jego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i zainspirowanie ich do codziennego czytania. Każda klasa otrzymała w bezpłatnym pakiecie, ciekawe materiały promocyjne - egzemplarze książki „Gang Słodziaków” oraz pakiety materiałów motywacyjnych. Były nimi karty czytelnicze, na których rodzice uczniów mieli swoim podpisem potwierdzać codzienne, minimum 10-cio minutowe czytanie przez dziecko, za co wychowawca wręczał naklejki z podobizną bohaterów książki.

W dniu 30.01.2020 r. podczas uroczystego apelu dla klas I-III, odbyło się podsumowanie projektu. Wśród uczniów, którzy w ciągu 21 dni wykazali się systematycznym czytaniem, dyrektor szkoły Pani Barbara Zdybek, rozlosowała nagrody: książki oraz maskotki Gangu Słodziaków.

Czytelnikami, którym dopisało szczęście okazali się następujący uczniowie:

Klasa Ia: Hanna Radożycka, Marcin Kilar, Oliwier Szajna, Aleksandra Jagniszczak,
Klasa Ib: Julia Gurgacz, Kacper Flur, Amelia Domaradzka,
Klasa IIa: Kornelia Kopiec, Sandra Szczepańska, Laura Latusek, Nikodem Bat, Maja Michniak,
Klasa IIIa: Julia Nieć, Maja Podolak, Aleksander Błaszkiewicz, Milan Jezierski.

Podsumowaniem projektu niech będzie konkluzja, którą w zakończeniu książki autorka, p. Renata Piątkowska, kieruje do czytelników:

„...A jeśli kiedyś dopadnie Was nuda, to po prostu otwórzcie książkę.
Ona obudzi Waszą wyobraźnię i sprawi, że znowu wyruszycie po przygodę.
Książki mają magiczną moc: przepędzają nudę i rozweselają każdą buzię.
Mam nadzieję, że w Waszych domach nigdy nie zabraknie radości i magii ukrytej w książkach...”

Poniedziałek  3.02.2020  ||    Dodała  Anna B.