KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


210  "Wieczorek Literacki" w KARNAWALE...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 29 stycznia 2020r. w Bibliotece Szkolnej odbyło się Karnawałowe Spotkanie z ulubioną książką. Był to już drugi wieczorek literacki w tym roku szkolnym (i na pewno nie ostatnie).

Na specjalnie przygotowanym zgłoszeniu chętni uczestnicy spotkania z klas VI - VIII mieli za zadanie napisać recenzję ulubionej książki. Na podstawie zgłoszeń przygotowano prezentację książek, z barwnymi ilustracjami, zdjęciami, ilustrującymi ich treść.

Wieczorek odbył się w barwnej scenerii karnawałowych symboli: balonów, masek i humorystycznych gadżetów, a także blasku świec dopełniających atmosferę.

Na początku spotkania rozmawialiśmy o zwyczajach karnawałowych w różnych częściach świata, a także w Polsce - kiedyś i dziś. Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele zaprezentowali swoje ulubione książki, opowiadając jej treść i walory. Obrazowym, wizualnym dopełnieniem opowieści były barwne ilustracje zawarte w prezentacji, a także przyniesione przez uczestników książki. Należy przyznać, iż uczniowie w ciekawy sposób, a także posługując się pięknym językiem, zaprezentowali książki opowiadające o poruszających historiach z życia młodych ludzi oraz książki, których bohaterami są zwierzęta.

Jako ulubione - zaprezentowane zostały także lektury szkolne oraz z gatunku fantasy.

Rozmowy na temat książek były także punktem wyjścia do podejmowania tematów związanych z różnymi aspektami życia: relacji między ludźmi, wartości, potrzebie niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz trudnych tematów związanych z chorobą, sile przyjaźni i miłości. Miłą atmosferę dopełniał słodki poczęstunek z soczkiem.

Na koniec pamiątkowym zdjęciem zatrzymaliśmy karnawałową atmosferę spotkania, a kolorowe gadżety i maski zabrane do domu - mamy nadzieję – będą miłą pamiątką popołudniowego spotkania z ulubioną książką.

!!!  Serdecznie podziękowania kieruję do p. wicedyrektor Irenie Bojarskiej
za duży wkład pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu spotkania  !!!

 

Wtorek  4.02.2020  ||    Dodały  Renata H. i Irena B.