218  Eliminacje do MISTRZOSTW POLSKI w pracy z tekstem na komputerze...

W dniach 1-14.02.2020 odbyły się eliminacje do MISTRZOSTW POLSKI w pracy z tekstem na komputerze. Do eliminacji przystąpiło 419 zawodników z całej Polski, którzy w zależności od roku urodzenia zostali podzieleni na trzy grupy: seniorzy, juniorzy i juniorzy młodsi.

Aby zakwalifikować się do FINAŁU, który odbędzie się 4 kwietnia 2020 r., w Krakowie, każdy uczestnik musiał BARDZO SZYBKO przepisać TRZY różne teksty przez 10 minut. Wśród zawodników, którzy pokonali magiczną granicę 200 uderzeń na minutę będą stworzone grupy finałowe, w każdej z kategorii.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się na BARDZO WYSOKIM PIĄTYM MIEJSCU w klasyfikacji DRUŻYNOWEJ, uzyskując średni wynik 204,95 znaków na minutę (brano pod uwagę 3 najlepsze wyniki z każdego przepisanego tekstu).

TRZECH naszych uczniów, przekroczyło 200 uderzeń na minutę. Są to:

--- Marcel Pach, z klasy 5a, który uzyskała wynik 249,3 uderzenia na minutę i prowadzi w rywalizacji Ligi Mistrzów Szybkiego Pisania w naszej szkole,
--- Łukasz Gliwa, z klasy 8a, który uzyskał wynik 246,6 uderzeń nas minutę,
--- Karol Pajęcki, z klasy 8a, który uzyskał wynik 200,6 uderzeń na minutę.

!!!   Mamy nadzieję, że chłopcy zakwalifikują się do FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI. Trzymamy za nich mocno kciuki  !!!

Sobota  15.02.2020  ||    Dodał   Wacław B.