221  Ciekawe zajęcia w klasie 3a z udziałem LEKARZA - PEDIATRY...

W ramach realizacji tematyki programowej dotyczącej zdrowia, uczniów klasy 3a, kolejny już raz  odwiedziła mama Jagody Abucewicz – Frącek, lekarz – pediatra Pani Patrycja Frącek. Pani doktor swą obecnością uatrakcyjniła zajęcia i wzbogaciła wiedzę uczniów o wiele cennych informacji dotyczących  zdrowia oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowotnej. Zwróciła uwagę   na właściwe odżywianie, ruch na świeżym powietrzu, dbałość o codzienną higienę i ubieranie stosowne do pogody. Pani doktor zachęcała również do szczepień, gdyż to właśnie one zajmują bardzo ważne miejsce w profilaktyce. To dzięki nim możemy uniknąć wielu chorób, a nawet  jeśli już zachorujemy, ich przebieg będzie o wiele łagodniejszy.

Pani doktor przypomniała również jakie są układy budujące ciało człowieka, najważniejsze ich  organy i jak o nie dbać, aby zachować zdrowie i sprawność. Dzieci były bardzo aktywne podczas zajęć i wykazały się dużą wiedzą, którą pozyskały w trakcie realizacji całego bloku tematycznego poświeconego zdrowiu.

Na koniec zaprezentowały swoje plakaty, które podczas pracy w grupach, wykonały na wcześniejszych zajęciach. Wszystkie są bardzo udane i nawołują do przestrzegania zasad zdrowego stylu życia. Jeśli zawarte na nich hasła dzieci będą wcielać w życie, to z pewnością na długo będą mogły cieszyć się dobrym zdrowiem.

Uczniowie z uśmiechem pożegnali panią doktor i zaprosili na kolejne zajęcia.

!!!  Wychowawczyni klasy 3a, p. Anna Blecharczyk bardzo dziękuje
Pani doktor - Patrycji Frącek za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie ciekawych zajęć  !!!

Piątek  21.02.2020  ||    Dodała   Anna B.