224  II etap Olimpiady o Wielkich Polakach...

W dniu 20.02.2019 w Szkole Podstawowej  nr 9 w Sanoku odbył się II etap Olimpiady o Wielkich Polakach poświęcony w roku św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem naszej szkoły. Olimpiada odbywa się w wyjątkowym czasie – 100 lecie urodzin Papieża. W pierwszym etapie – szkolnym, brało udział 14 uczniów. Spośród nich zostały wyłonione 3 osoby, które zdobyły największą ilość punktów: Paulina Janik oraz Agnieszka Wasylew z klasy 8a i Aleksandra Solecka z klasy 7a.

W drugim etapie wzięło udział 140 uczniów z Archiprezbiteratu Sanockiego (liczy on 6 Dekanatów).

Młodzież została podzielona na 3 sale po wcześniejszym losowaniu miejsca. Test zawierał pytania wyboru oraz otwarte. Uczniowie musieli się wykazać dość dokładną znajomością materiałów źródłowych. Nasze uczennice przygotowywały się bardzo pilnie przez lekturę, wyminę między sobą poznanych informacji. Do konkursu przygotowywał uczniów ks. Michał Boba.

Uczennica Paulina Janik po sprawdzeniu prac zdobyła I miejsce z 40 zdobytymi punktami na 50 możliwych. Ogromna radość, która jej towarzyszyła nie można wyrazić w słowach. Agnieszka Wasylew i Aleksandra Solecka zostały wyróżnione.

5 osób przeszło do finału. Przed Pauliną wiele pracy w realizacji programu szkolnego, a także przygotowania do Finału Olimpiady. Niech nasz wyjątkowy święty Patron, spoglądający z naszej szkoły na Olchowce, na całe miasto Sanok, Jan Paweł II będzie natchnieniem i orędownikiem w czynieniu dobra i miłosierdzia. Jego szczególne słowa umieszczone na jednej ze ścian Szkoły Podstawowej nr 6 dla każdego z uczniów, ale i dla nas są zachętą do szczerej gorliwości i pracy:

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”
(Jasna Góra 1983).

Piątek  21.02.2020  ||    Dodał   ks. Michał B.