229   POST, JAŁMUŻNA I MODLITWA 2020...

Wielkimi krokami przybył do nas czas Postu. Tradycją lat ubiegłych akcja charytatywna w czasie postu to nasza jałmużna. W tym roku szkolnych pomagamy Specjalistycznemu Ośrodkowi Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Lesku.

Chcemy uwrażliwić naszych uczniów na pomoc innym i pokazać, że z trudnych sytuacji jest wyjście, trzeba jednak o nim wiedzieć. Przemoc może spotkać każdego i na każdym etapie życia warto być świadomym. W Ośrodku często znajdują się dzieci mimo tego, iż nie zawiniły tylko stały się ofiarami, więc chcemy ich wspomóc. W obecnych czasach przemoc dotyka w dużej mierze osoby starsze, więc chcemy położyć większy nacisk na okazywany szacunek do ludzi starszych.

Przez kolejne 4 tygodnie w środy będziemy sprzedawać tradycyjne precle z sezamem i makiem w cenie 2,50 zł. za sztukę. W ostatnim tygodniu marca zostanie zorganizowany Kiermasz Wielkanocny, a dochód z działań Szkolnego Koła Wolontariatu zostanie przeznaczony na Ośrodek Wsparcia SOS w Lesku.

!!!  Wszystkim chętnym do pomocy serdecznie dziękuje za przyłączenie się do akcji i wspieranie działania  !!!

Akcję w szkole koordynuje p. Gertruda Lubieniecka Jakiel.

Środa  26.02.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.