234   Wspieramy OLKA - charytatywna zbiórka klasy 6a...

Uczniowie klasy 6a wraz z wychowawczynią Eweliną Krawiec zorganizowali wyjątkową akcję charytatywną. Podczas przerw sprzedawali swoje ciasta, aby wesprzeć chorego rówieśnika – Olka Bilińskiego.

Życie chłopca wyceniono na 1,5 miliona złotych. Chłopak walczy z chorobą już od 7 lat. Z białaczką wygrał. Pomógł mu w tym jego brat. Powrót do zdrowia był możliwy dzięki przeszczepowi szpiku oraz ludziom, którzy przeznaczyli swoje pieniądze na ratowania chłopca, a dzięki którym był możliwy zakup drogiego leku.

Niestety choroba wróciła po raz czwarty. Olek jest w stanie krytycznym. Liczy się każda minuta, aby uratować życie chłopca.

Sprzedaż ciastek okazała się świetnym pomysłem. Młodzież oraz nauczyciele chętnie kupowali ciasta, które przygotowali uczniowie wraz ze swoimi rodzicami. Do akcji dołączył się też Samorząd Szkolny. Została zorganizowana dyskoteka karnawałowa, z której dochód  został również przeznaczony na rzecz chłopca. Cały dochód – 905,00 zł. został wpłacony na rzecz Olka.

Jeśli ktoś chce wesprzeć inicjatywę naszych uczniów może wejść na stronę internetową:

gdzie może wpłacić symboliczną złotówkę, a tym samym wesprzeć chłopca.

!!!  SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY  !!!

Piątek  28.02.2020  ||    Dodała  Ewelina K.