240 | Pomoc dla JEMENU...

Uczniowie klasy 5a wyszli z propozycja zorganizowania akcji charytatywnej w związku z sytuacja panującą w Jemenie. Przeraził ich los dzieci mieszkających w tym kraju i stwierdzili ze czas postu i jałmużny służy temu, aby pomagać.

W Jemenie trwa największy kryzys humanitarny na świecie, który wywołała trwająca już pięć lat wojna domowa. 24 miliony osób potrzebuje pomocy, a co trzeci Jemeńczyk nie wie, kiedy zje kolejny posiłek. Caritas Polska oraz Polska Akcja Humanitarna organizuje pomoc, apeluje o wsparcie dla Jemeńczyków i większe zainteresowanie mediów sytuacją w regionie.

Wojna najbardziej dotyka tych najsłabszych, zmieniając ich życie na zawsze. Dzieci w Jemenie są niedożywione, nie mają dostępu do opieki zdrowotnej czy edukacji.

!!!  W Jemenie co 10 minut śmiercią głodową UMIERA DZIECKO. Pomóżmy zmienić ICH los  !!!

Możemy wesprzeć akcje poprzez https://caritas.pl/jemen

Formą pomocy w naszej szkole będą akcje przeprowadzone przez uczniów klasy 5a.  Każda klasa dostanie Skarbonkę Wielkopostną i swoje datki będzie zbierała do 3 kwietnia. Do skarbonki powinny trafiać nasza JAŁMUŻNA. Klasę, która nazbiera największą sumę czeka niespodzianka.

Dodatkowo w piątek 6 marca zostanie zorganizowany MUFINKOWY PIĄTEK dla JEMENU.
Zapraszamy na przepyszne świeżutkie MUFFINKI
.

Koordynatorem akcji w szkole jest p. Gertruda Lubieniecka Jakiel

Sobota  29.02.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.