249  Podsumowanie Konkursu Czytelniczego w I półroczu...

Nadszedł czas na posumowanie Konkursu Czytelniczego klas w I półroczu w roku szkolnym 2019/2020 oraz wyłonienie najlepszych czytelników w klasach za minione półrocze.

Uczniowie  z klas I – VIII w I półroczu wypożyczyli ogółem 2.369 książek, z czego 1.809 woluminów to książki wypożyczone przez klasy I – III. Myślę, że w tym względzie starsze klasy mogą brać przykład z młodszych.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W skali całej szkoły:

I miejsce – klasa 3a  (wychowawca p. Anna Blecharczyk) - z imponującym wynikiem - 785 książek
II miejsce – klasa 1b
(wychowawca p. Sabina Kurasik) – 364 książki
III miejsce – klasa 1a
(wychowawca p. Anna Łakoś) – 358 książek
IV miejsce – klasa 2
(wychowawca p. Mariola Bodnar) – 302 książki

W kategorii klas IV – VIII:

I miejsce  klasa 4a (wychowawca p. Kamila Mika) 139 książek
II miejsce – klasa 6b
(wychowawca p. Agnieszka Mandzelowska) – 101 książek
III miejsce – klasa 5a
  (wychowawca p. Katarzyna Tymcio) – 99 książek
IV miejsce – klasa
7a (wychowawca p. Zdzisława Janowska) 71 książek

W trakcie półrocza, pod koniec miesiąca najlepsi czytelnicy w klasach nagradzani byli atrakcyjnymi nagrodami książkowymi, organizowane były również spotkania w Szkolnej Bibliotece, co z pewnością zachęcało dzieci do aktywności czytelniczej. Wysoki wynik czytelnictwa w klasach młodszych jest także wynikiem zaangażowania wychowawców w proces motywowania dzieci do odwiedzania biblioteki, za co serdecznie dziękuję.

Na uwagę zasługuje szczególna współpraca wychowawcy klasy III – p. Anny Blecharczyk z Szkolną Biblioteką oraz sposób premiowania uczniów za aktywność czytelniczą, co przełożyło się na imponujący (także w skali Sanoka), wynik czytelnictwa w klasie.

Najlepsi czytelnicy półrocza w poszczególnych klasach to:

klasa 1a  - Martynka Kozioł, Aleksandra Jagniszczak, Oliwia Trybała i Lena Solarz
klasa 1b
  - Jakub Gurgacz, Julia Gurgacz, Lena Kraczkowska
klasa 2a
   - Nikodem Bat, Kornelia Kopiec, Filip Maciejewski
klasa 3a
-  Jakub Solecki, Angelika Kruszyńska, Hanna Mleczko, Julia Nieć, Milan Jezierski
klasa 4a
– Daria Dąbrowska, Karolina Wyżycka,
klasa 5a – Wiktoria Podolak, Mateusz Buczek

klasa 6a
– Małgorzata Latusek,
klasa 6b – Milena Fedak,
klasa 7a – Wiktoria Raczkowska, Aleksandra Solecka,
klasa 8a – Daria Kędra

Najlepsi czytelnicy półrocza zostali docenieni i nagrodzeni upominkami książkowymi, co mam nadzieję zmotywuje ich oraz pozostałych czytelników do częstego odwiedzania Szkolnej Biblioteki  i wypożyczania książek.

!!!  Życzę wszystkim czytelnikom pięknych, bogatych i pełnych emocji przeżyć z książkowymi bohaterami w II półroczu
i do zobaczenia w bibliotece szkolnej  !!!

Piątek  6.03.2020  ||    Dodała  Renata H.