16  Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "ŚWIETLIK"...

W dniu 9 września w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „ŚWIETLIK”, pod honorowym patronatem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Do rozwiązywania zadań konkursowymi przystąpiło 14 uczniów z klasy szóstej i siódmej. Konkurs ten jest niezwykle ciekawy, gdyż posiada nowatorską formułę, polegającą na przeprowadzeniu szeregu doświadczeń przygotowanych przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiedza zdobyta  podczas wykonywania eksperymentów, a także ogólna wiedza przyrodnicza z zakresu biologii, geografii, fizyki i chemii, była potrzebna do rozwiązania niezwykle trudnych zadań konkursowych.

!!!  Dlatego też z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wysokich miejsc naszym uczestnikom !!!

Koordynatorem konkursu w naszej szkole była p. Anna Fedyń.

Czwartek  10.09.2020  ||    Dodała  p. Anna F.