18  Laboratorium ROBOTYKI ruszyło pełną parą po wakacjach...

Na dobry początek rozpoczęliśmy od porządkowania zestawów i segregowania klocków.

Uczniowie klasy 4 będą pracowali na zestawach WeDo 2.0 zaś uczniowie klas szóstych wykorzystają NOWE zestawy SPIKE Prime, które zostały zakupione na wakacjach w ramach projektu MEN doposażenia pracowni w szkołach podstawowych, za nie bagatelną kwotę ok. 24.000 zł.

Te nowe zestawy pozwolą na budowanie i programowanie zaawansowanych projektów. Będą one doskonałym sposobem na zaangażowanie uczniów w ciekawą zabawę, która jest okazją do nauki, rozwijania umiejętności myślenia krytycznego i rozwiązywania złożonych problemów o różnym stopniu trudności.

!!!  Wkrótce zaprezentujemy pierwsze efekty naszych ROBOTYCZNYCH PROJEKTÓW !!!

Autorem projektów innowacyjnych z programowania i robotyki jest p. Wacław Bojarski

Sobota  12.09.2020  ||    Dodał  Wacław B.