KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


43 | "ZASIEJ DOBRO" - Światowy Dzień Walki z Głodem...

STRONA GŁÓWNA

W związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem przypadającym 16 października, w naszej szkole uczniowie klasy 7b wyszli z propozycją zorganizowania akcji dla szkoły zawodowej w Ugandzie im Jana Pawła II, o której dowiedzieliśmy się w ubiegłym roku od misjonarza sanoczanina o. Piotra Dąbka.

Z powodu problemów z żywnością misjonarze postanowili założyć farmę i nauczyć miejscową młodzież uprawiać ziemie i hodować zwierzęta. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zakupić już 10 krów, świń, królików i 100 kur. Obecnie chcą zasiać 10 h ziemi: kukurydzą, orzeszkami ziemnymi, maniokiem i założyć zbiorniki na wodę.

Uczennice klasy 7b zaproponowały, że można wykorzystać stronę internetową VINTED i sprzedawać rzeczy, które są nam już niepotrzebne. Zostało założone konto malolaty15, gdzie wystawione są przedmioty które uczniowie i nauczyciele oddają bezinteresownie na aukcje.

Akcja trwa od 20 września do 20 października. Cały dochód z akcji zostanie przekazany do Ugandy.

Jeśli ktokolwiek ma ochotę oddać rzeczy nowe lub prawie nowe, które zalegają szafy, proszę o podanie ich do klasy 7B lub zostawić na portierni w szkole do 2 października.

Jeśli ktoś chciałby przekazać pieniądze również proszę zostawić na portierni, albo osobiście skontaktować się z opiekunem akcji i SKW p. Gertą Lubieniecką - Jakiel.

 

Czwartek  1.10.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.