KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


44 | "Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach" - uczelnie - szkołom o finansach NBP...

STRONA GŁÓWNA

Uczniowie z klasy 8 oraz  7a uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w projekcie pt. „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP. Akademicki Portfel Wiedzy o Finansach”.

Projekt realizowany jest przez pracowników Instytutu Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim, a uczestniczy w nim 500 uczniów ze szkół średnich i najstarszych klas szkół podstawowych województwa podkarpackiego.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy, kompetencji i świadomości w zakresie funkcjonowania na rynku pracy oraz gospodarowania finansami osobistymi.

Podczas realizacji tego przedsięwzięcia uczniowie zaangażowani są w różne aktywności.

1. Udział w bloku warsztatowym odbywającym się w szkole, prowadzonym przez specjalistów-wykładowców Instytutu Ekonomii i Finansów UR.

2. Udział w bloku warsztatowym odbywającym się w kampusie Instytutu Ekonomii i Finansów UR

3. Udział w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie – lekcja muzealna na temat historii polskiego pieniądza.

4. Uczestnictwo w „ Konkursie wiedzy o finansach”

5. Samokształcenie uczniów

6. Udział w finale konkursu i konferencji podsumowującej.

Za nami warsztaty, które miały miejsce w naszej szkole 18 września 2020 r. oraz wyjazd do Rzeszowa 28 września 2020 r. Podczas obu tych wydarzeń uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu planowania i realizacji kariery zawodowej, transakcji gotówkowych i bezgotówkowych oraz ich bezpieczeństwa, poznawali instytucje mające wpływ na stabilność ekonomiczną kraju. Uczestniczyli w zajęciach na temat zarządzania własnymi pieniędzmi, rozmawiali o oszczędzaniu i inwestowaniu oraz o kredytach i pożyczkach. Wzięli udział w lekcji muzealnej na temat historii polskiego pieniądza.

Podczas dwóch bloków warsztatowych przeprowadzane byłe eliminacje do ścisłego finału „Konkursu wiedzy o finansach”. Szczęśliwymi finalistami zostali: Gabrysia Pastuszak, Kinga Rachwał, Szymon Jachimowski i Kuba Izdebski z klasy 7a oraz Michał Glinianowicz i Maciek Gibała z klasy 8.

Wszyscy finaliści już otrzymali cenne upominki, a w finale do wygrania są jeszcze tablety i nagroda główna -  laptop.

!!!  Wszystkim gratulujemy, mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finale konkursu  !!!

 

Czwartek  1.10.2020  ||    Dodała  Ewa Z.