KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


45 | Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania...

STRONA GŁÓWNA

W dniu 29 września 2020r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Inicjatywa akcji czytelniczej powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto warto więc obchodzić każdego dnia.

W naszej szkole została przeprowadzona akcja głośnego czytania w klasach 0–3, w którą włączyła się Pani Dyrektor Barbara Zdybek, Pani Wicedyrektor Irena Bojarska, nauczyciel Pani Dorota Adamska oraz nauczyciel bibliotekarz p. Renata Handermander.

Uczniowie wysłuchali utworów patronki święta –Janiny Porazińskiej: ”Szewczyka Dratewkę” oraz „Pamiętnik Czarnego Noska”. Czytaniu towarzyszyły rozmowy i zagadki, a na pamiątkę miłego spotkania uczniowie otrzymali kolorowanki, zakładki do książek i  krzyżówki utrwalające treść czytanych tekstów.

!!!  Serdecznie dziękuję Pani Dyrektor,  Pani Wicedyrektor oraz koleżance nauczycielce, 
a także wychowawcom klas za przyjęcie zaproszenia do świętowania ogólnopolskiej akcji czytelniczej  !!!

 

Czwartek  1.10.2020  ||    Dodała  Renata H.