51 | Z wizytą w SKANSENIE i na warsztatach "Makatki pędzlem malowane"...

24 września uczniowie klasy 4a wybrali się na wycieczkę do sanockiego SKANSENU

W ramach projektu „POKAŻĘ CI MOJĄ OJCZYZNĘ” uczniowie wzięli udział w warsztatach „MAKATKI PĘDZLEM MALOWANE”, tworząc własne małe dzieła na tkaninie.

Następnie wraz z p. Pelagią Bąk i p. Gertrudą Lubieniecką - Jakiel oraz przewodniczką uczniowie spacerowali po SKANSENIE oglądając i słuchając historii związanych z grupami etnicznymi zamieszkującymi okolice Sanoka (Łemków, Bojków, Pogórzan, Dolinian).

Dotarliśmy do Dworu Szlacheckiego z 1861 roku, w którym zobaczyliśmy różnicę między życiem na dworze, a w zwykłej chacie.  Oglądaliśmy wystawę zabawek i strojów etnicznych.

Na koniec wycieczki odbyliśmy krótką lekcje w starej szkole z XIX wieku, gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądała nauka w dawnej Polsce.

Całą klasa spędziła wspólnie czas w bardzo miłej atmosferze ucząc się nowych rzeczy.

Sobota  3.10.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.