KRONIKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6 IM. JANA PAWŁA II W SANOKU


71 |  "ŚLADAMI SANOCKICH MURALI" - wycieczka klasy 7b...

STRONA GŁÓWNA

W piątek 9.10.2020 klasa 7b wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Mandzelowską i pomysłodawczynią projektu p. Gertrudą Lubieniecką-Jakiel odbyła wycieczkę klasową w ramach projektu ERASMUS+ „Poznaję Świat - Poznaje Siebie”. Celem projektu jest pokazanie uczniom małej ojczyzny dzięki zapoznaniu się z muralami sanockiego artysty Arkadiusza Andrejkowa.

„Śladami sanockich murali” to projekt, który pokazuje, że hobby i pasja artysty może przerodzić się w zawód a jednocześnie zainteresować młodych ludzi historią miastaCodzienni ludzie związani z miastem pojawili się w niespotykanych miejscach   naszego grodu dzięki malowidłom na ścianach, bramach i garażach. Street Art i murale są dzisiaj bardzo popularne a p. Andrejkow uświetnił nimi nasze miasto a nawet naszą szkołę.

W związku z projektem powstała specjalna mapa podroży, karty pracy oraz krzyżówka, którą uczniowie klasy 7B z dużym zainteresowaniem i ochota wypełniali.  Jesienna aura sprzyjała do spaceru po zakątkach Sanoka a apetyt nie tylko na wiedzę towarzyszył uczestnikom.  Słodkie rogale z piekarni Jadczyszyn oraz ciastka z ciastkarni „U Pierza” dodały siły i pozwoliły ukończyć pracę nad projektem.   W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z panem Arkadiuszem Andrejkow w szkole, które zakończy nasz projekt.  

strona internetowa projektu ERASMUS+....

 

Środa  14.10.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.