72 |  Klasa 7a wyruszyła śladami Jana Pawła II...

Wszyscy wiemy, że nasz ukochany Jan Paweł II kochał góry. Ukochał on także nasze Bieszczady, które jeszcze jako zwykły kapłan przemierzył wzdłuż i wszerz. Na wierchach i połoninach zostawił kawał serca, litry potu i wiele wspomnień. Dziś o Janie Pawle II w Bieszczadach przypomina przede wszystkim krzyż wieńczący TARNICĘ — czyli najwyższy szczyt ich polskiego fragmentu.

Klasa 7a postanowiła pójść w jego ślady i zmierzyć się z najwyższym wzniesieniem tych gór!

W dniu 09.10.2020 uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią p. Eweliną Krawiec oraz p. Maciejem Kaczmarskim wyjechali na wycieczkę do miejscowości Wołosate. Główną atrakcją było wyjście właśnie na TARNICĘ. Po drodze robione były przerwy, na których przewodnik PTTK p. Janusz Kusiak, wspaniale opowiadał o różnych miejscach, a także ciekawostkach związanych z naszym terenem.

Wszyscy dali radę, a widoki ze szczytu wynagrodziły cały wysiłek.

Góry uczą partnerstwa, przyjaźni i zaufania. Pomagają pokonać słabości i odzyskać wiarę w siebie.

Wszyscy świetnie się bawili oraz jednogłośnie stwierdzili, że jeszcze zostały do zdobycia inne szczyty, które zdobył nasz patron.

Sobota  17.10.2020  ||    Dodała  Ewelina K.