83 | "ZASIEJ DOBRO W UGANDZIE" - Światowy Dzień Walki z Głodem...

„Nikt na świecie nie żyje wyłącznie dla siebie.
Jesteśmy tu także dla innych.”

Papież Grzegorz I

Jak zaplanowaliśmy wcześniej została przeprowadzona akcja charytatywna w naszej szkole „Zasiejmy dobro w Ugandzie”

Dzięki akcjom na platformie VINTED.PL gdzie wystawiane były rzeczy oddane przez uczniów i pracowników szkoły oraz wpłaty gotówki udało się zebrać 325,00 zł, które zostały przekazane do Ugandy

16 października w Światowy Dzień walki z Głodem został przeprowadzony konkurs w klasach IV-VIII na gazetkę okolicznościową.  Każda klasa zaznajomiła się z problemem głodu na świecie.

Uczniowie z klas 6a, 6b, 7b i 8a wykazali się pomysłowością, estetyką jak również doskonale wpisali się w myśl przewodnią tegorocznej akcji. Klasy 4a, 5a i 7a wykonały okolicznościowe gazetki. Powyżej ich prezentacja.

!!!  W imieniu Szkolnego Kola Wolontariatu oraz Ojca Piotra Dąbka z Ugandy
serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji  !!!

Akcję w szkole nadzorowała p. Gertruda Lubieniecka Jakiel

Czwartek  29.10.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.