86 | "HU, HU, HA - ZIMA NIE JEST ZŁA" - Ogólnopolska Akcja Dokarmiania Ptaków z SANTANDER...

Naszą szkołę odwiedziły panie z oddziału Banku SANTANDER, dzięki którym dołączyliśmy do kolejnej Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „HU HU HA ZIMA NIE JEST ZŁA”. Celem akcji jest dokarmianie ptaków jesienią i zimą.

Na ręce Pani Dyrektor Barbary Zdybek oraz uczniów klasy 7b i p. Gertrudy Lubienieckiej Jakiel został przekazany piękny karmnik, ziarno oraz przysmaki dla ptaków, które pomogą małym milusińskim przetrwać ciężki okres.

W Bibliotece Szkolnej z pomocą p. Renaty Handermander została zorganizowana wystawa książek o ptakach i zwierzętach, które zimują w Polsce, a szczególnie w naszym regionie.

Została również przeprowadzona pogadanka z uczniami przy naturalnych odgłosach śpiewu ptaków oraz zaprezentowane dwa wiersze, które pokazały uczniom, że dzięki naszemu dobremu sercu okazanemu zwierzętom w czasie zimy one odpłacają się nam pięknym śpiewem na wiosnę i w lecie.

Akcję w szkole koordynuje pani Gertruda Lubieneicka Jakiel wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu.

Piątek  30.10.2020  ||    Dodała  Gertruda L. J.